Stad, Land, Prik

Alle 197 landen van de wereld

Met hoofdstad, werelddeel, inwoners en oppervlakte. Zoek een land of sorteer op wat je wilt weten.

AfghanistanKaboelAzië43.844.111652.870
AlbaniëTiranaEuropa2.349.58028.750
AlgerijeAlgiersAfrika47.435.3122.381.740
AndorraAndorra la VellaEuropa82.904468
AngolaLuandaAfrika39.040.0391.246.700
Antigua en BarbudaSaint John'sNoord-Amerika94.209440
ArgentiniëBuenos AiresZuid-Amerika45.851.3782.780.400
ArmeniëJerevanAzië3.086.70029.740
AustraliëCanberraOceanië27.614.4117.741.220
AzerbeidzjanBakoeAzië10.246.99686.600
Bahama'sNassauNoord-Amerika403.03313.878
BahreinManamaAzië1.600.366800
BangladeshDhakaAzië175.686.899147.570
BarbadosBridgetownNoord-Amerika282.623431
BelarusMinskEuropa9.085.991207.629
BelgiëBrusselEuropa11.941.78130.689
BelizeBelmopanNoord-Amerika422.92422.966
BeninPorto-NovoOfficiële hoofdstad. De regering zit in Cotonou.Afrika14.814.460114.760
BhutanThimphuAzië796.68238.390
BoliviaSucreGrondwettelijke hoofdstad. De regering zit in La Paz.Zuid-Amerika12.581.8431.098.580
Bosnië en HerzegovinaSarajevoEuropa3.140.09551.210
BotswanaGaboroneAfrika2.562.122581.730
BraziliëBrasiliaZuid-Amerika212.812.4058.510.420
BruneiBandar Seri BegawanAzië466.3305.770
BulgarijeSofiaEuropa6.433.302111.000
Burkina FasoOuagadougouAfrika24.074.580274.200
BurundiGitegaAfrika14.390.00327.834
CambodjaPhnom PenhAzië17.847.982181.035
CanadaOttawaNoord-Amerika41.651.65315.634.410
Centraal-Afrikaanse RepubliekBanguiAfrika5.513.282622.980
ChiliSantiagoZuid-Amerika19.859.921756.556
ChinaPekingAzië1.406.585.0009.562.910
ColombiaBogotáZuid-Amerika53.425.6351.140.619
ComorenMoroniAfrika882.8471.870
Congo-BrazzavilleBrazzavilleAfrika6.484.437342.000
Congo-KinshasaKinshasaAfrika112.832.4732.345.410
Costa RicaSan JoséNoord-Amerika5.152.95051.100
CubaHavanaNoord-Amerika10.937.203109.884
CyprusNicosiaAzië1.370.7549.250
DenemarkenKopenhagenEuropa6.009.16942.920
DjiboutiDjiboutiAfrika1.184.07623.200
DominicaRoseauNoord-Amerika65.871751
Dominicaanse RepubliekSanto DomingoNoord-Amerika11.520.487146.839
DuitslandBerlijnEuropa83.491.249357.680
EcuadorQuitoZuid-Amerika18.289.896256.370
EgypteCaïroAfrika118.365.9951.001.450
El SalvadorSan SalvadorNoord-Amerika6.365.50321.040
Equatoriaal-GuineaCiudad de la PazNieuwe hoofdstad. Veel oudere atlassen noemen nog Malabo.Afrika1.938.43128.052
EritreaAsmaraAfrika3.607.003121.630
EstlandTallinnEuropa1.366.47545.340
EswatiniMbabaneBestuurlijke hoofdstad. Het koninklijk hof en parlement zitten in Lobamba.Afrika1.256.17417.364
EthiopiëAddis AbebaAfrika135.472.0511.129.819
FijiSuvaOceanië933.15418.333
FilipijnenManillaAzië116.786.962300.000
FinlandHelsinkiEuropa5.646.436338.485
FrankrijkParijsEuropa68.720.337606.410
GabonLibrevilleAfrika2.593.130267.670
GambiaBanjulAfrika2.822.09311.295
GeorgiëTbilisiAzië3.935.76669.700
GhanaAccraAfrika35.064.272238.539
GrenadaSaint George'sNoord-Amerika117.303344
GriekenlandAtheneEuropa10.413.962131.960
GuatemalaGuatemala-StadNoord-Amerika18.687.881108.889
GuineeConakryAfrika15.099.727245.857
Guinee-BissauBissauAfrika2.249.51536.125
GuyanaGeorgetownZuid-Amerika835.986214.970
HaïtiPort-au-PrinceNoord-Amerika11.906.09527.750
HondurasTegucigalpaNoord-Amerika11.005.850112.492
HongarijeBoedapestEuropa9.514.25193.030
IJslandReykjavikEuropa392.404103.000
IerlandDublinEuropa5.484.36770.280
IndiaNew DelhiAzië1.463.865.5253.287.263
IndonesiëJakartaNusantara op Borneo is de geplande nieuwe hoofdstad.Azië285.721.2361.916.907
IrakBagdadAzië47.020.774435.050
IranTeheranAzië92.417.6811.745.150
IsraëlJeruzalemIsraël noemt Jeruzalem zijn hoofdstad. De status is internationaal betwist en veel ambassades staan in Tel Aviv.Azië10.122.80022.070
ItaliëRomeEuropa58.915.656302.070
IvoorkustYamoussoukroOfficiële hoofdstad. Veel van de regering werkt vanuit Abidjan.Afrika32.711.547322.460
JamaicaKingstonNoord-Amerika2.837.07710.991
JapanTokioAzië123.366.734377.975
JemenSanaaGrondwettelijke hoofdstad. De erkende regering werkt vanuit Aden.Azië41.773.878527.968
JordaniëAmmanAzië11.520.68489.318
KaapverdiëPraiaAfrika527.3264.030
KameroenYaoundéAfrika29.879.337475.442
KazachstanAstanaAzië20.843.7542.724.902
KeniaNairobiAfrika57.532.493591.970
KirgiziëBisjkekAzië7.343.064199.950
KiribatiZuid-TarawaOceanië136.488811
KoeweitKoeweitAzië4.865.29817.820
KosovoPristinaKosovo is door een deel van de VN-leden erkend.Europa1.576.87610.887
KroatiëZagrebEuropa3.876.20088.070
LaosVientianeAzië7.873.046236.800
LesothoMaseruAfrika2.363.32530.360
LetlandRigaEuropa1.847.78564.590
LibanonBeiroetAzië5.849.42110.452
LiberiaMonroviaAfrika5.731.206111.370
LibiëTripoliAfrika7.458.5551.759.540
LiechtensteinVaduzEuropa41.024160
LitouwenVilniusEuropa2.888.77465.290
LuxemburgLuxemburgEuropa686.9702.590
MadagaskarAntananarivoAfrika32.740.678591.896
MalawiLilongweAfrika22.216.120118.484
MaledivenMaléAzië529.676300
MaleisiëKuala LumpurDe regering zit in Putrajaya.Azië35.977.838330.534
MaliBamakoAfrika25.198.8211.241.238
MaltaVallettaEuropa579.704315
MarokkoRabatAfrika38.430.770446.550
MarshalleilandenMajuroOceanië36.282181
MauritaniëNouakchottAfrika5.315.0651.030.700
MauritiusPort LouisAfrika1.243.7412.010
MexicoMexico-StadNoord-Amerika131.946.9001.957.194
MicronesiëPalikirOceanië113.683701
MoldaviëChisinauEuropa2.360.52733.849
MonacoMonacoEuropa38.34175
MongoliëUlaanbaatarAzië3.568.9781.564.116
MontenegroPodgoricaEuropa623.12913.883
MozambiqueMaputoAfrika35.631.653799.380
MyanmarNaypyidawAzië54.850.648676.578
NamibiëWindhoekAfrika3.092.816824.292
NauruYarenNauru heeft geen officiële hoofdstad. Yaren is de bestuurszetel.Oceanië12.02521
NederlandAmsterdamRegering en parlement zitten in Den Haag.Europa18.087.63341.540
NepalKathmanduAzië29.618.118147.181
NicaraguaManaguaNoord-Amerika7.007.502130.370
Nieuw-ZeelandWellingtonOceanië5.324.700267.710
NigerNiameyAfrika27.917.8311.267.000
NigeriaAbujaAfrika237.527.782923.768
Noord-KoreaPyongyangAzië26.571.036120.540
Noord-MacedoniëSkopjeEuropa1.820.90925.713
NoorwegenOsloEuropa5.610.870624.500
OegandaKampalaAfrika51.384.894241.551
OekraïneKievEuropa38.980.376603.550
OezbekistanTasjkentAzië37.053.428448.923
OmanMasqatAzië5.494.691309.500
Oost-TimorDiliAzië1.418.51714.870
OostenrijkWenenEuropa9.208.16383.879
PakistanIslamabadAzië255.219.554796.100
PalauNgerulmudOceanië17.663460
PalestinaRamallahRamallah is de bestuurszetel. Palestina noemt Oost-Jeruzalem als hoofdstad.Azië5.413.5966.025
PanamaPanama-StadNoord-Amerika4.571.18975.320
Papoea-Nieuw-GuineaPort MoresbyOceanië10.762.817462.840
ParaguayAsunciónZuid-Amerika7.013.078406.752
PeruLimaZuid-Amerika34.576.6651.285.216
PolenWarschauEuropa36.435.861313.940
PortugalLissabonEuropa10.804.87192.230
QatarDohaAzië2.972.21511.637
RoemeniëBoekarestEuropa19.020.271238.397
RuslandMoskouEuropa143.513.32817.125.190
RwandaKigaliAfrika14.569.34126.340
Saint Kitts en NevisBasseterreNoord-Amerika46.922261
Saint LuciaCastriesNoord-Amerika180.149616
Saint Vincent en de GrenadinesKingstownNoord-Amerika99.924389
SalomonseilandenHoniaraOceanië838.64528.446
SamoaApiaOceanië219.3062.840
San MarinoSan MarinoEuropa34.10961
Sao Tomé en PrincipeSao ToméAfrika240.254960
Saoedi-ArabiëRiyadAzië36.973.5552.149.690
SenegalDakarAfrika18.931.966196.710
ServiëBelgradoEuropa6.549.14388.490
SeychellenVictoriaAfrika122.730457
Sierra LeoneFreetownAfrika8.819.79472.300
SingaporeSingaporeAzië6.111.175736
SloveniëLjubljanaEuropa2.130.98620.480
SlowakijeBratislavaEuropa5.413.81349.030
SoedanKhartoemAfrika51.662.1471.878.000
SomaliëMogadishuAfrika19.654.739637.657
SpanjeMadridEuropa49.355.143505.981
Sri LankaSri Jayewardenapura KotteOfficiële hoofdstad. Colombo is de grootste stad.Azië21.756.00065.610
SurinameParamariboZuid-Amerika639.850163.820
SyriëDamascusAzië25.620.427185.180
TadzjikistanDoesjanbeAzië10.786.734141.379
TaiwanTaipeiTaiwan wordt niet door de VN als land erkend, maar heeft een eigen bestuur.Azië23.317.03136.197
TanzaniaDodomaOfficiële hoofdstad. Dar es Salaam is de grootste stad.Afrika70.545.865945.500
ThailandBangkokAzië71.619.863513.115
TogoLoméAfrika8.591.62656.785
TongaNuku'alofaOceanië103.742749
Trinidad en TobagoPort of SpainNoord-Amerika1.367.7645.128
TsjaadN'DjamenaAfrika21.003.7051.284.000
TsjechiëPraagEuropa10.886.87878.871
TunesiëTunisAfrika12.348.573163.610
TurkijeAnkaraAzië85.878.556785.350
TurkmenistanAsjchabadAzië7.618.847491.209
TuvaluFunafutiOceanië9.49226
UruguayMontevideoZuid-Amerika3.384.688176.215
VanuatuPort VilaOceanië335.16912.189
VaticaanstadVaticaanstadStadstaat binnen Rome.Europa8820
VenezuelaCaracasZuid-Amerika28.516.896912.050
Verenigd KoninkrijkLondenEuropa69.487.000243.610
Verenigde Arabische EmiratenAbu DhabiAzië11.513.14998.648
Verenigde StatenWashington D.C.Noord-Amerika341.784.8579.831.510
VietnamHanoiAzië101.598.527331.338
ZambiaLusakaAfrika21.913.874752.612
ZimbabweHarareAfrika16.950.795390.760
Zuid-AfrikaPretoriaRegering in Pretoria, parlement in Kaapstad, hoogste rechter in Bloemfontein.Afrika64.747.3191.219.602
Zuid-KoreaSeoelAzië51.684.564100.460
Zuid-SoedanDjoebaAfrika12.188.788646.883
ZwedenStockholmEuropa10.596.620528.860
ZwitserlandBernEuropa9.092.43641.291

Inwoners: Wereldbank, 2025, met Wikidata voor landen zonder Wereldbank-cijfer. Oppervlakte: Wereldbank en Wikidata.

Waarom 197 en niet 195?

De bekende telling van 195 is de 193 VN-leden plus Vaticaanstad en Palestina. Wij tellen ook Kosovo en Taiwan mee. Die staan niet in de VN, maar hebben wel een eigen regering, grens en vlag. Over de erkenning ervan zijn landen het oneens, en dat is geen uitspraak van ons.

Ook hoofdsteden zijn niet altijd simpel. Bij Bolivia en Benin staat daarom een noot in de tabel. India heeft de meeste inwoners, Rusland de grootste oppervlakte. Oefen ze op de kaart.